Всім відома тема, яка періодично хвилює весь світ: гетто в різних містах різних країн. Звернемося до довідки, щоб розкрити це явище в повному обсязі. Гетто — в перекладі з італійської означає “нова ливарня”. Чому так? Ще у 1516 році в Венеції побудували ливарню, за якою розмістили житловий район. Він був призначений для примусового проживання євреїв. Пізніше це поняття трохи трансформувалось і отримало визначення району, в якому проживають добровільно або примусово етнічні меншини. Явище має різко негативний відтінок. Людей з таких місць вважають небезпечними і безнадійними, а відвідувати гетто іноді боїться навіть поліція.

У Сполучених Штатах Америки ця проблема дуже очевидна. Справа в тому, що багато років там панував крайній расизм і афроамериканці вважались нижчою кастою Зараз все змінилось, але по інерції принизливе ставлення до темношкірих збереглось. Тим більше, що за звичкою останні вважають себе гіршими і дають привід до такого ставлення. В них виробився комплекс жертви, який тепер вже дуже важко побороти. Обрання президентом Сполучених Штатів Обами дало можливість афроамериканцям самоствердитись і відчути себе рівноправними. Хоч це і стало приводом для різного роду маніпуляцій на грунті расизму та історичних становлень.

В українських містах також є райони, в яких проживають люди так званого “нижчого рангу”. Але передісторія цього інакша. Коли робочі приїжджали до міста, їх поселяли в новозбудовані будинки (як правило, на окраїнах міста). Там вони і закріплялись. Але місцева інтелігенція робила явну різницю між рівнями і не давала про це забути. Звичайно ж жителі таких районів це розуміли і ставали в опозицію. В них спрацьовував своєрідний інстинкт самозбереження і вони починали використовувати тактику “найкращий захист — напад”. В результаті такі частини міста визначались, як особливо кримінальні. Ціни на нерухомість там падали і відбувалось відсіювання: бідніші — там, заможніші — де інде.

У Львові також є такі райони. Точніше, були, бо зараз все згладилось і набуло зовсім іншого відтінку. Нема тепер жодного страшного району, як колись. Живуть всюди і зовсім різні люди. Але раніше такими собі гетто вважались: Левандівка, Рогатка, Топольна (там поселялись цигани). Пізніше — Сихів та Рясне (бо це відносно нові райони міста). Тепер відчуваються проблеми між корінними львів’янами та поселенцями із навколишніх сіл. Особливою нелюбов’ю користуються орендарі квартир, які вважаються головною бідою для всього будинку. Це у них завжди щось тече, не так пахне та шумить!

Цікаво, що у Львові населення дуже різноманітне, а тому не мало би виникати етнічних розбіжностей в поглядах. Але ж ні, це якраз те місто, де дуже багато не тільки націоналістів, а й расистів. Досить дивно, бо якраз там осередок еліти (принаймні, так вважається), а якраз це прошарок мав би бути толерантним.

Така от ситуація. В таких умовах ми живемо. Але це насправді звичайник кругообіг життя, в якому ми існуємо, дихаємо, працюємо і розвиваємось. 

 

Поделиться с друзьями

0

Комментарии запрещены.

Факты
Hosting Ukraine